قیمت پسته دهن بست کله قوچی

قیمت پسته کله قوچی صادراتی را می توان به روش های مختلف به دست آورد. رایج ترین روش، مراجعه حضوری به مراکز و بازار های فروش است. با این روش می توان نمونه های مختلف پسته را از نزدیک مشاهده کرد و پس از مقایسه آنها با یکدیگر به خرید آنها اقدام نمود. پسته در دو نوع دهن بست و خندان به فروش می رسد که هر کدام دارای مشتریان خاصی می باشند. مثلا نوع دهن بست مناسب برای شکستن و مغز کردن جهت استفاده در بستنی فروشی ها مناسب می باشد. نوع خندان نیز برای مصارف روزانه یا مخلوط کردن با انواع آجیل های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. پسته یکی از انواع میوه های باغی محسوب می شود که در نقاط گرم و نیمه خشک یا خشک می روید. رفسنجان و دامغان دو مرکز تولید پسته در سطح وسیع در کشور می باشند. اقلام مختلف پسته در این مناطق کاشته شده و پس از جمع آوری به بازار های مختلف داخلی و خارجی ارسال می شود. پسته اعلا صادراتی توسط کشور های زیادی از ایران خریداری می شود و پسته ایران یکی از انواع مرغوب ترین نوع در جهان می باشد. خرید این کالا در برخی ایام سال مانند ایام عید نورزو و همچین شب یلدا توسط بسیاری از ایرانیان به عنوان پای ثابت آجیل و رسمی قدیمی صورت می گیرد. بنابراین میزان عرضه و تقاضا برای پسته در این زمان ها و اوقات بسیار افزایش می یابد.

قیمت پسته دهن بست کله قوچی

قیمت پسته دهن بست کله قوچی در رفسنجان

قیمت پسته دهن بست کله قوچی در رفسنجانپسته کله قوچی یکی از انواع پسته تولیدی در کشور و در ناحیه رفسنجان می باشد. ظاهر گرد و درشت مهمترین مشخصه آن می باشد که آن را از سایر انواع پسته متمایز می سازد. این محصول بر اساس معیار های مختلفی قیمت گذاری می شود. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • وزن پسته
 • میزان عرضه و تقاضا
 • تازگی و کیفیت
 • نوع و حجم خرید
 • انس پسته

پسته دهن بست کله قوچی برای مغز کردن و تهیه و تزیین انواع پودر پسته و مغز پسته مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از عوامل ذکر شده می تواند تاثیر به سزایی در نرخ آن داشته باشد. مثلا حجم خرید اگر در سطح زیاد باشد معمولا با ارائه تخفیف از سوی فروشنده یا تولید کننده همراه است و ارزان تر قابل تهیه خواهد بود. ضمن این که قیمت سالیانه این محصول نیز با سال های گذشته متفاوت است. مثلا قیمت پسته سال 98 با قیمت پسته ۹۷ و یا قیمت مغز پسته تفاوت دارد. از طریق مراکز مختلف می توان قیمت روز این نوع پسته را به دست آورد و در صورت لزوم آن را خریداری نمود.

پسته کله قوچی چه نوعی از پسته است؟

پسته کله قوچی چه نوعی از پسته است؟ایران از جهت تولید پسته در مقام اول جهانی قرار دارد و بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده پسته در جهان به شمار می رود. هر ساله در فصل تابستان و در ماه های مرداد و شهریور پسته تولید شده در باغ های کشاورزی جمع آوری و پس از آن به فروش می رسد. انواع مختلفی از پسته در ایران با نام های مختلفی تولید می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پسته ابطحی
 • پسته بادامی
 • پسته فندقی
 • پسته کله قوچی
 • پسته اکبری درجه یک
 • پسته احمد آقایی

پسته کله قوچی نوعی از این محصول است که از جهت تولید بعد از پسته فندقی قرار دارد و به دلیل شکل خاص و ظاهر آن از نوع تجاری پسته محسوب می شود. از این رو ناحیه نوق رفسنجان از مراکز تولید آن می باشد که تولید کننده انواع با کیفیت آن در کشور می باشند. محصولات این ناحیه به دور ترین نقاط جهان ارسال می شوند و می توا گفت نام پسته با نام ایران و ایرانی عجین شده است.

بزرگ ترین خریداران پسته کله قوچی در کشور

بزرگ ترین خریداران پسته کله قوچی در کشورپسته کله قوچی به دلیل ظاهر خاص و همچنین مغز های درشتش دارای مشتریان و خریداران زیادی می باشد. از این رو خریداران این نوع پسته را گروه های زیادی تشکیل می دهند. یک دسته خانواده های ایرانی می باشند که پسته را در ترکیب آجیل های خود جای داده اند. دیگر تاجران و بازرگانانی می باشند که در این حرفه فعالیت دارند و به خرید و فروش پسته در حجم زیاد می پردازند. دیگر فروشگاه های محلی و مغازه های عرضه کننده آجیل می باشند که پسته را از تولید کننده یا عمده فروش خریداری کرده و برای عرضه به مشتریان آماده می سازند. در واقع بزرگ ترین خریداران این کالا تاجرانی هستند که برای تامین نیاز داخلی یا خارجی آن را معامله نموده و مورد خرید و فروش قرار می دهند.

تعرفه های مختلف فروش پسته کله قوچی در ایران

تعرفه های مختلف فروش پسته کله قوچی در ایرانپسته یکی از محصولاتی است که به صورت کیلویی به فروش می رسد. البته در حجم وسیع فروش آن به صورت تناژ بالا خرید و فروش می شود. از آن جا که پسته یکی از محصولات مهم و استراتژیک در ایران محسوب می شود از این رو تعرفه های آن را دولت و سازمان های دولتی تعیین می کنند. نرخ صادراتی این کالا نیز از سوی دولت به تجار و بازرگانان اعلام می شود. لازم به ذکر است که قیمت پسته در خارج از کشور بر اساس واحد پول کشور مربوطه سنجیده می شود. مثلا قیمت هر کیلو پسته در ترکیه که همسایه ایران است با قیمت پسته داخلی متفاوت می باشد. نوسانات ارزی و همچنین برخی عوامل اقتصادی حاکم بر جامعه از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر تعیین نرخ تعرفه های این کالا می باشند. عامل دیگر دهن بست یا خندان بودن آن است که مسلما انواع خندان آن دارای قیمت بیشتری و تعرفه گران تری می باشند.

تولید ارقام مختلف پسته در داخل کشور

تولید ارقام مختلف پسته در داخل کشورهمان طور که ذکر شد، ایران دارای رتبه اول تولید پسته در جهان می باشد که بخشی از تولیدات خود را به صورت کالای غیر نفتی به دیگر بازار ها صادر می نماید. ارقام مختلفی از پسته در کشور و در نواحی عمدتا گرمسیری آن تولید می شود که هر کدام قیمت، شکل و ظاهر خاص خود را دارد. در یک نگاه کلی پسته ایرانی به دو گروه فندقی و بادامی تقسیم می شود. پسته کله قوچی و اوحدی در دسته پسته فندقی و پسته اکبری، ممتاز، سفید و احمد آقایی از جمله پسته گره دوم یعنی بادامی می باشند. دلیل این نام گذاری شکل ظاهری این پسته هاست که هر کدام شبیه فندق یا بادام می باشند. هر کدام از این پسته ها دارای طعم و قیمت خاص و بازدهی خاصی بوده و مثلا قیمت پسته دهن بسته فندقی با قیمت و میزان باردهی درخت پسته احمد اقایی متفاوت می باشد. بنابراین ارقام مختلف پسته با کیفیت های متفاوت تولید شده که هر کدام به راحتی از دیگر انواع قابل تمایز است.

کارخانحات فراوری پسته با طعم های مختلف

کارخانحات فراوری پسته با طعم های مختلفپسته جمع آوری شده از باغ های پسته به همراه پوست به کارخانه های مربوطه انتقال داده می شوند. این کارخانجات صنعتی در زمینه پوست کندن پسته و تبدیل آن به مغز پسته یا تفت دادن و شور کردن آن مراحل مختلفی را طی می کنند. فرآوری پسته در این مراکز در نهایت منجر به تولید بسته های مختلف محصول پسته با نام و برند های متنوعی می شود که پس از آن راهی مراکز فروش می شوند. پسته شور با طعم های مختلف نوعی از محصولات مرتبط با پسته است که در اوزان متنوعی از وزن کم مانند دویست گرم تا اوزان بیشتر به بازار عرضه می شود. هر کدام از این انواع پسته دارای قیمت و نرخ خاص خود است و اخرین اخبار قیمت پسته تعیین کننده نرخ عرضه این محصول توسط کارخانجات مختلف می باشد.

راهنمای خرید پسته از کشاورز

راهنمای خرید پسته از کشاورزهر کدام از انواع پسته دارای ظاهری مشخص و همچنین طعم و مزه خاصی است که بر همین اساس خرید آنها صورت می گیرد. از آن جا که تنوع این محصول زیاد است بنابراین خریداران پسته از کشاورز معمولا با نوع پسته ای که قصد خرید آن را دارند آشنا هستند و پس از تایید کیفیت آن را خریداری می نمایند. تولید پسته بر طبق اصول مهندسی کشاورزی و با استفاده از حداقل سموم شیمیایی باید باشد تا در نهایت منجر به تولید محصولی با کیفیت شود. بنابراین کسانی که قصد خرید کلی و عمده را از کشاورز دارند بهتر است این مسئله را مد نظر قرار دهند و به آن توجه نمایند.

لیست شرکت های پخش کننده پسته کله قوچی در کشور

لیست شرکت های پخش کننده پسته کله قوچی در کشورپسته کله قوچی از انواع پسته فندقی است که در خرید و فروش و تجارت طرفداران بیشتری دارد. کشور های آلمان و کشور های عربی از جمله طرفداران این نوع پسته می باشند. شرکت های زیادی در حال حاضر در زمینه پخش و توزیع پسته در کشور فعالیت دارند که هر کدام دارای فعالیت در سطوح متفاوتی می باشند. این شرکت ها از سوی سازمان های مربوطه دارای فعالیت مجاز می باشند و لیست آنها را می توان به روش های مختلفی به دست آورد. پخش پسته کله قوچی به شکل های مختلفی صورت می گیرد که ممکن است نوعی از آن بسته بندی شده باشد و نوعی دیگر در اقلام فله ای آن صورت گیرد. این روش فروش بستگی به تقاضای خریدار و سفارش دهنده دارد و ارقام مختلفی را در بر می گیرد.

بزرگ ترین مراکز تهیه پسته کله قوچی در ایران

بزرگ ترین مراکز تهیه پسته کله قوچی در ایرانکشور ایران جزء ده کشور اول تولید کننده پسته می باشد که دارای رتبه اول تولید این محصول مهم در دنیا است. استان کرمان یکی از قطب های تولید انواع پسته از جمله پسته کله قوچی در کشور می باشد که نوق رفسنجان و دامغان دو قطب تولید این محصولات می باشند. اقلام پسته تولیدی در این نواحی هر ساله بخش قابل توجهی از تولید پسته در کشور را به خود اختصاص می دهد. از این رو بزرگ ترین تولید کنندگان و مراکز تولید این خشکبار هر ساله تامین کننده نیاز داخل کشور و همچنین نیاز صادراتی به آن می باشند. ضمن این که رعایت شرایط تولید استاندارد و برداشت محصولاتی به صورت سالم از جمله مهمترین نکاتی است که از سوی این تولید کنندگان و مراکز تولید باید در نظر گرفته شود. از این رو خریداران پسته با در نظر گرفتن نکات فوق به سراغ این مراکز تولید و تهیه می روند و نیاز بازار را تامین می کنند.

بهترین تولید کنندگان پسته کله قوچی در کشور کدام اند؟

بهترین تولید کنندگان پسته کله قوچی در کشور کدام اند؟پسته یکی از انواع خشکبار مهم در ایران است که انواع کله قوچی آن در فهرست پر فروش ترین ها قرار دارد. بهترین تولید کنندگان این محصول در کشور با استفاده از روش های علمی و توصیه مهندسین کشاورزی به تولید این اقلام می پردازند. به کار گیری روش های علمی بر اساس دانش روز به کمک این تولید کنندگان آمده است و باعث شده است تا محصولات تولیدی آنها به بهترین نوع در میان انواع مشابه تبدیل شود. از این رو این کالا ها با کیفیت برتر در کشور شناخته شده و علاوه بر خریداران داخلی دارای مشتریان و طرفداران زیادی در خارج از کشور نیز می باشد. ناحیه نوق رفسنجان مهمترین مرکز تولید این پسته می باشد که توسط حاج علی شریفی برای نخستین بار انتخاب شد.

فروش پسته کله قوچی به قیمت روز

فروش پسته کله قوچی به قیمت روزیکی از عوامل موثر در فروش پسته کله قوچی، انس آن می باشد. شاید خوانندگان و کاربران سایت از خود بپرسند انس پسته چیست؟ انس واحدی برای سنجش و فروش پسته است که در کنار دو عامل دیگر یعنی نوع و رویت پسته برای قیمت گذاری آن در نظر گرفته می شود. انس در واقع به اندازه و درشتی و کوچکی پسته اطلاق می شود که نوعی واحد سنجش و اندازه گیری جهانی است و از زمان های قدیم برای این منظور در نظر گرفته می شود. از این رو با در نظر گرفتن سه معیار فوق قیمت روز این خشکبار تعیین شده و به فروش می رسد. پسته کله قوچی یکی از اقلام پر فروش محسوب می شود که دارای مشتریان و متقاضیان زیادی می باشد. نوسانات اقتصادی موجود در جامعه از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر نرخ این کالا می باشد. از این رو قیمت روز این پسته ممکن است با کاهش یا افزایش همراه باشد. علاوه بر فروش عمده پسته دارای فروش آنلاین نیز می باشد. برخی تولید کنندگان بزرگ در کنار استفاده از سایر روش های فروش به عرضه اینترنتی پسته نیز می پردازند. در این وب سایت اطلاعات مختلفی به کاربران سایت ارائه می شود که از آن جمله می توان موارد زیر را نام برد:

 • معرفی مراکز فروش پسته رفسنجان
 • قیمت پسته 97 و مقایسه آن با قیمت پسته 98
 • مراکز خرید پسته احمد آقایی درجه یک و قیمت پسته دهن بست احمد اقایی
 • قیمت پسته قزوین
 • مراکز فروش پسته کال

همان طور که مشاهده می شود فروش پسته کله قوچی و اطلاعات مختلف مرتبط با پسته به خوبی از طریق سایت های اینترنتی معتبر قابل دریافت است.

آخرین قیمت امروز پسته در میادین چگونه است؟

آخرین قیمت امروز پسته در میادین چگونه است؟پسته نوعی محصول استراتژیک و مهم صادراتی در کشور است که قیمت آن ممکن است در هر روز با روز دیگر متفاوت باشد. از این رو برای دریافت آخرین قیمت روزانه آن می توان از طرق مختلف اطلاعات لازم را کسب نمود. روش هایی که در زیر به آنها اشاره می شود مهمترین مراجع کسب اطلاعات مربوط به نرخ این کالا می باشد:

 • آگهی های روزنامه ها و جراید کثیر الانتشار
 • فضای مجازی و شبکه های اینترنتی
 • تلویزیون و رسانه های جمعی

این مراجع با ارائه قیمت روزانه پسته زمینه خرید و فروش آن را برای کسانی که در این زمینه فعالیت دارند فراهم می سازند. ضمن این که خانواده هایی نیز قصد خرید آن را دارند می توانند با اطلاع از قیمت در مورد مدیریت پول و هزینه لازم برای خرید پسته تدابیر لازم را بیندیشند.

خواص غذایی پسته کله قوچی برای بدن چیست؟

خواص غذایی پسته کله قوچی برای بدن چیست؟کسانی که به دنبال استفاده از مواد خوراکی کم حجم و در عین حال مفید می باشند می توانند خشکبار را انتخاب نمایند. پسته یکی از این اقلام است که در دسته خشکبار قرار می گیرد. خواص فوق العاده ای برای پسته در ارقام مختلف از جمله پسته کله قوچی بر شمرده شده است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سرشار از پتاسیم، کلسیم، آهن، روی و مس است.
 • دارای ویتامین های ضروری برای بدن مانند فولات، کولین و بتایین است.

علاوه بر مواد مغذی زیر از پسته می توان برای بهره مندی از خواص درمانی آن استفاده نمود که موارد زیر از جمله مهمترین آنها به شمار می روند:

 • تسکین سرفه
 • تقویت کننده قلب
 • آرامبخش
 • تقویت کننده معده
 • خون ساز و مناسب برای افراد مبتلا به کم خونی
 • رفع درد و خارش های پوستی
 • موثر در رسیدن به وزن ایده آل
 • مناسب برای سیستم گوارش بدن
 • کنترل کننده دیابت
 • تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

همان طور که ملاحظه می شود در این میوه کوچک خواص زیادی نهفته است که با مصرف روزانه آن به مقدار مناسب می توان از خواص بی نظیر آن بهره مند شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما